روش‌ های ساده برای ضد عفونی کردن حوله

شرکت حوله یاس سپید مشهد > وبلاگ > حوله تن پوش > روش‌ های ساده برای ضد عفونی کردن حوله

 

 

اگر هر هفته دو بار حوله‌های خود را در آب داغ بگذارید و با مواد سفید کننده آن را بشویید و سپس آن را در نور خورشید آویزان کنید که کاملا خشک شوند و میکروب‌های آن کشته شوند، دیگر جای نگرانی باقی نمی‌ماند و حوله‌‌ ی شما کاملا تمیز و ضد عفونی شده است، در ادامه به روش های ضد عفونی حوله می‌پردازیم.

 

 

چگونه حوله خود را ضد عفونی کنیم؟

 

حوله‌ها بیشتر از البسه در معرض آلودگی و کثیف شدن هستند و این خیلی اهمیت دارد که شما هر چند وقت حوله‌های خود را ضد عفونی می‌کنید؟  چه مدت زمانی را اختصاص می‌دهید به ضد عفونی حوله‌های خانه‌‌ی خود و دقیقا از چه روشی برای ضد عفونی استفاده می‌کنید؟ در ادامه جواب تمام سوال‌های‌تان را دریافت می‌کنید. با سلین همراه باشید.

روش خشک کردن حوله یکی از مواردی است که در حفظ بهداشت حوله بسیار اهمیت دارد. بنابراین خوب دقت کنید و برای شستشوی حوله‌های منزل خود سریعا اقدام کنید.

براساس تحقیق یک میکروبیولوژیست می‌توان به این نتیجه رسید که 90 درصد حوله‌های حمام آلوده است به باکتری کولیفورم و 14 درصد هم باکتری کولای دارند.

براساس مطالعات دیگر توسط این میکروبیولوژیست اعلام کرد که این باکتری در حوله‌های دستی موجود در آشپزخانه نیز یافت شدند که بسیار خطرناک هستند. میزان انتشار و آلوده شدن حوله به میزان شستشو و ضدعفونی آن بستگی دارد.

یکی از دلایل مهم وجود باکتری در حوله‌ها این است که بیشتر افراد در شستشوی دستان خود سهل انگاری می‌کنند و دستان خود را کامل و درست نمی‌شویند و بعد از آن دستان خود را که با حوله خشک می‌کنند. حوله باکتری‌هارا به خود جذب می‌کند و بدین ترتیب علاوه بر این که این باکتری به همه اعضای خانواده منتقل می‌شود و حتی در سطح حوله رشد می‌کند.

 

روش های ضد عفونی حوله

 

تاثیر شدید شستشو در میزان انتشار باکتری

 

طبق تحقیقات دریافت شد که باکتری‌های موجود در زمانی که صورت خود را خشک کرده‌اید، کمتر از دو روز بعد از آن است و این بدین معناست که باکتری‌ها رشد می‌کنند و منتشر می‌یابند.

روش‌های ساده برای ضد عفونی کردن حوله

 

حوله یا اسفنج‌های تجزیه پذیر و سلولزی قابل کمپوست به دلیل اینکه دوست‌دار محیط زیست بوده و از نظر بهداشتی قابل تمیز کردن هستند، نسبت به انواع دیگر حوله‌ها ارجح‌اند. نکته مهمی که از این مطلب و تحقیق می‌توان دریافت کرد، این است که حوله‌های خود را چه از نوع دستی یا حوله‌های حمام را بیرون از حمام قرار دهید تا خشک شوند، آن‌ها را در فضایی قرار دهید که رطوبت نداشته باشد و نور خورشید بر آن‌ها بتابد.

 

اگر امکان استفاده از نور خورشید را ندارید، هر دو سه روز یک‌بار حوله‌ها را در آب داغ بشویید و از شستشو دهنده‌های اکسیژن رسان هم استفاده کنید.

 

حوله‌ها را تا خشک شوند، در فضایی قرار دهید که رطوبت نداشته باشد و نور خورشید بر آن‌ها بتابد.

 

در ادامه این نکات باید گفت: ما انسانیم و در بدن خود این توانایی را به طور طبیعی داریم که با انواع میکروب بجنگیم، همچنین در رابطه با محصولات تمیز کننده آنتی باکتریالی که مورد استفاده قرار می‌دهیم، باید احتیاط کرد. یکی از دانشمندان آمریکایی می‌گوید اغلب ما به جای اینکه کار مفید و درستی انجام دهیم، به سراغ کار مضر می‌رویم. ما بطور ناخواسته در بسیاری از فعالیت‌ها در روند افزایش و انتشار باکتری و ویروس‌ها نقش داریم. البته می‌توان سطح انتشار باکتری‌های مضر را به این طریق کنترل کرد که آن‌ها را از دور دهان و صورت خود دور نگهداریم.

 

حوله در روند افزایش و انتشار باکتری و ویروس‌ها نقش دارد

در مورد استفاده از حوله پیشنهاد می‌شوند برای مصارف گوناگون حوله‌های مختلف را در نظر بگیرید. در این صورت است که آلودگی متقابل باکتری‌ها از سرویس بهداشتی به آشپزخانه کاهش می‌یابد. باکتری‌هایی که در گوشت خام است به بخش دیگری از خانه راه پیدا نکنند. پیشنهاد می‌شوند برای مصارف گوناگون حوله‌های مختلف را در نظر بگیرید و هیچگاه از یک حوله برای مصارف گوناگون استفاده نکنید. حتی برای یکبار.

 

جا حوله‌ای یکی از روش های ضد عفونی و محافظت از حوله است

شاید کمی عجیب باشد اما جا حوله‌ای هم در بهداشت حوله نقش دارد.  بنابراین براساس تعداد و نوع حوله‌ی خود جا حوله‌ای مناسب انتخاب کنید که با نیاز شما هم‌خوانی داشته باشد و بهداشت حوله‌ی خود را حفظ کنید.

 

روش‌های ساده برای ضد عفونی کردن حوله

 

حوله خشک کن

 

برای اینکه در حمام حوله‌ها را خشک کنید، می‌توانید از انواع حوله خشک کن استفاده کنید. این حوله خشک کن مانند رادیاتور عمل می‌کند و گرما را برای از بین بردن رطوبت به حوله‌ها می‌رساند. البته فراموش نکنید که طبق توصیه‌های بالا نور آفتاب هم برای حوله‌ها ضروری است.

 

حوله دستی

مصارف این حوله کاملا مشخص است که برای خشک کردن دست و صورت کاربرد دارد. گاهی این نوع حوله را برای سفر نیز انتخاب می‌کنند، زیرا که سبک است و حمل و نقل آن راحت است. در واقع تمامی انتخاب‌ها براساس کیفیت سلیقه‌ای است. مهم این است که به هنگام مصرف ضدعفونی و بهداشت را رعایت کنید.

 

حوله‌های تن پوش

حوله مصارف مختلفی دارد. حمام یکی از بزرگترین بخش مصارف را برعهده دارد که حوله‌ی تن پوش بهترین انتخاب است. بنابراین در ضدعفونی حوله‌های تن پوش خود به طور جدی اقدام کنید. گاهی به علت وجود میکروب‌هایی که در حوله‌های تن‌پوش حمام وجود دارد، باعث ایجاد عفونت و انواع بیماری‌های پوستی شده است. بنابراین برای حفظ سلامتی خود در نظافت کاملا منطقی و حساب شده عمل کنید.

 

در نتیجه می‌توان دریافت ضد عفونی حوله بیشتر از سایر لباس‌های روزمره حائز اهمیت است و نقش به‌سزایی در سلامت بشر دارد. بنابراین در بازه‌های زمانی مشخص حتماً برای ضدعفونی حوله‌های خود اقدام کنید.

 

 

 

 

نظر خود را بیان کنید